Сьогодні, 17 травня року 1980, народився гросмейстер, не знати якого ви не можете - Олександр Моїсеєнко. Історія Моїсеєнка - хороший приклад того, як постійна робота над собою дозволяє невпинно прогресувати. Хтось скаже, що за свою кар'єру Олександр зірок з неба не хапав, однак його перемоги над чемпіонами світу говорять красномовніше, ніж будь-які слова. Людина діла.

 Почав грати у 6 років, титул кандидата в майстри спорту здобув у 12, а на своє повноліття став міжнародним майстром. Згодом, у всіх виграних турнірах Олександр або виконував, або перевиконував гросмейстерську норму. Початок кар'єри доповнює виступ на відкритому чемпіонаті України в Алушті. Поділ 1-5 місця (третє місце за додатковими показниками). За цей час рейтинг тільки росте 2419 - 2501 - 2573. За підсумками 2000 року Олександр вперше потрапив у світову "десятку" шахістів-юніорів, зайнявши в ній шосту позицію.

 


 

Далі, step by step, як-то кажуть, гросмейстер набував різних титулів: у травні 2013 року став чемпіоном Європи, набравши 8 очок в 11 партіях, а у грудні - в складі української збірної став бронзовим призером Командного чемпіонату світу.

На Moscow Open 2014 Моїсеєнко ділить1-2 місця з Максимом Матлаковим. Із останніх досягнень - срібна медаль на Командному чемпіонаті світу, що проходив у Цахкадзорі.  

Траплялися з Моїсеєнком і неординарні випадки під час гри. 2011 року на Кубку світу, який проводився у Ханти-Мансійську, він відзначився, так би мовити, своєю шаховою толерантністю. Епізод трапився в протистоянні між Олександром та чеським гросмейстером Давидом Наварою. Навара на 35-му ході хотів зробити хід слоном, але спочатку випадково торкнувся рукою короля. Моісеєнко це помітив, але не став наполягати, щоб його суперник ходив саме королем, хоча це призводило до втрати фігури і фактично закінчувало партію. Надалі Навара домігся виграшної позиції і несподівано запропонував нічию, яку Олександр прийняв.

Про мотиви свого вчинку чех сказав так: "Я дійсно торкнувся короля, і Моісеєнко зробив благородно, що не змусив мене робити свідомо програшний хід. Мені не хотілося, щоб згодом про мене говорили, нібито я вчинив неетично і переміг не зовсім чесним чином. Тому, маючи на дошці матеріальну та позиційну перевагу, я прийняв рішення запропонувати нічию". Врешті-решт обох шахістів нагородили спеціальними призами "Fair play".

 


                                                       Навара та Моїсеєнко